HPM põhimõte

UNIKAALNE LEMMIKLOOMADE KVALITEETTOITUDE SARI! VIRBAC VETERINARY HPM

High Protein Meal ehk kõrge valgusisaldusega kuivtoitude sari on eriline, sest toidu retseptide koostamisel on lähtutud lihasööjate toitumisharjumustest ja toitainete vajadusest. Erinevad teadusuuringud on näidanud, et kõrge proteiini- ja madala süsivesikutesisaldusega kuivtoidud tagavad lemmikloomade tervise ning on abiks ka teatud haiguste ravis. Seetõttu alustas Virbac just kõrge proteiini- ja madala süsivesikute sisaldusega kassi-ja koeratoitude tootmist.

Virbac HPM kuivtoidu eripäraks on see, et valguallikana on kasutatud enim loomset proteiini ja rasva. Kassid ja koerad eelistavad kõrge valgu-ja rasvasisaldusega toitusid, sest see on neile kõige loomupärasem toit. Lisaks annavad loomne valk ja rasv toidule suurepärase maitse ning muudavad toidu kergesti seeditavaks.

Virbac HPM kõrge valgu-ja madala süsivesikutesisaldusega toidud:

  • aitavad säilitada lemmikloomade lihasmassi ja vähendavad rasva osakaalu, hoides seeläbi ideaalkaalu ja vältides ülekaalu teket.
  • loomsest valgust pärinevad amino-ja rasvhapped hoolitsevad lemmikute naha-ja karvkatte kvaliteedi eest.
  • kõrge toidu valgusisaldus ja artišoki lehe ekstrakt aitavad lahjendada uriini ning muudavad selle kergelt happelisemaks, mistõttu väheneb risk kusekristallide-ja kivide tekkeks.
  • kõrge valgu-ja madal süsivesikutesisaldusega kuivtoit on kergesti seeditav.
  • madal süsivesikutesisaldus aitab hoida veresuhkru taset stabiilsena, mistõttu väheneb suhkruhaiguse tekke risk.
  • reguleeritud energiasisaldus ja L-karnitiini lisamine hõlbustavad energia tootmist rasvadest ning vähendavad rasvkoe ladestumist ning ülekaalulisuse riski.

Virbac Veterinary HPM kuivtoidud sisaldavad montmorilloniiti ja sepioliiti, mis kaitsevad soolestiku limaskesta ning tagavad väljaheite normaalse konsistentsi.

Toitu lisatud prebiootikumid – fruktooligosahhariid ja psülliumikiud ning piimhappebakterid (Lactobacillus spp) soodustavad normaalse mikrofloora kasvu ja arengut ning hoiavad ära patogeensete bakterite kinnitumise soole limaskestale.

Virbac HPM kassitoitudes on naatriumaskorbüülfosfaati ja koeratoitudesse on lisatud pentanaatrimtrifosfaati, mis aitavad piirata hambakatu ning hambakivi moodustumist, tagades seeläbi parima suuhügieeni.

Virbac Veterinary HPM kuivtoidud on vähese allergeensusega, sest nad ei sisalda gluteeni, maisi, nisu, soja, veiseliha, muna ega piimasaadusi.

Virbac HPM sarjas on kuivtoidud erinevas vanuses kassidele ja koertele, kusjuures erinevates suurustes koertele (väikest ja keskmist/suurt tõugu koertele) on eraldi toidud. Kuivtoitude retseptid on mõnevõrra erinevad võttes arvesse ealisi ja kasvust tulenevaid iseärasusi. Näiteks kassipoegadele ja kutsikatele valmistatud kuivtoitudesse on lisatud beetaglükaani, mis soodustab immuunsüsteemi arenemist ja vastupanuvõimet haigustele. Seeniorist lemmikute liigesetervise säilitamiseks ja parandamiseks on kasutatud kitosaani- ja kondroitiinilisandeid.

Virbac Veterinary HPM unikaalsed kuivtoidud on saadaval ainult loomakliinikutes.