FCW 7 x 100 g konserv struviitkivide ennetamiseks kassile

11.71

Osta toode

Kirjeldus

  • Struviitkivide taastekkimisohu vähendamiseks
  • Uute struviit- ja kaltsiumoksalaatkristallide moodustumise vähendamiseks
  • Kasside alumiste kuseteede haiguse vähendamise (sealhulgas idiopaatiline tsüstiit ja kuseteede ummistus)
  • Igapäevane täistoit tervetele täiskasvanud kassidele (<8 eluaasta)
  • Idiopaatiline tsüstiit

  Tähelepanu! Tegemist on ravitoiduga. Enne ravitoidu söötmist oma kassile konsulteeri loomaarstiga.

OMADUSED JA KOOSTISE PÕHJENDUS

Madal uriini RSS (Relative Super Saturation – suhteline üleküllastumine) väärtus struviidi alaküllastamiseks ja kaltsiumoksalaadi madala metastabiilsusega lahuse loomiseks, et vähendada uriinis uute struviit- ja kaltsiumoksalaatkristallide moodustumise riski.

Toidus on vähendatud magneesiumi ja fosfori (struviitkristallide koostisosae) sisaldust, et vähendada struviitkristallide ja –kivide taastekkimist.

Uriini pH alla 6,4 lahustab olemasolevaid struviitkristalle ja vähendab uute struviitkristallide väljasadestumise ohtu.

Kvaliteetsed ja kergestiseeditavad koostisosad tagavad toitainete optimaalse tarbimise, vähendades samal ajal rooja kogust.

EPA ja DHA on oomega-3 rasvhapped, mis avaldavad soodsat mõju liigeste, naha ja karvastiku tervisele.


LISAINFORMATSIOON

 • Jagades SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention päevanormi 3 või 4 toitmiskorra vahel, minimeeritakse võimalik postprandiaalne uriini pH suurenemine.
 • Struviitne urolitiaas on vaid üks kassidel esineda võivatest urolitiaasi liikidest. Ülioluline on määrata kindlaks kusekivi liik, kuna erinevat liiki kusekivide puhul võib olla vajalik erinev toitmisstrateegia (vt. Urolitiaasi kontrollimise graafik peatükis SPECIFIC™ toitude tehniline informatsioon).
 • Koostis ja suur energiasisaldus muudavad SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention toidu sobivaks ka veidi suurema energiavajadusega tervetele täiskasvanud kassidele. Kergestiseeditavad ja tasakaalustatud koostisosad tagavad täiskasvanud kassile kõik tervislikuks eluks vajalikud toitained.
 • Urolitiaasi, mille tekkepõhjuseks on kaltsiumoksalaadi, ammooniumuraadi või tsüstiini settimine, taastekkimise vähendamiseks on soovitatav kasutada SPECIFIC™ FKD/FKW Kidney Support toitu.
 • Ülekaalulistele kassidele, kellel on kalduvus struviitsele urolitiaasile, on soovitatavad SPECIFIC™ FCD-L Crystal Prevention, SPECIFIC™ FXD Adult või SPECIFIC™ FRD Weight Reduction toidud.
 • Kassidele, kellel on korduvalt esinenud idiopaatilist tsüstiiti, oleks parem anda konservtoitu (SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention või SPECIFIC™ FXW Adult).

EI SOOVITATA

 • Uriini hapustavate vahendite samaaegse kasutamise korral.
 • Alla 6 kuu vanustele kassipoegadele ja tiinetele või imetavatele kassidele.
 • Metaboolse ja neerukahjustusest põhjustatud atsidoosi korral

KOOSTIS

Sealiha, veiseliha, päevalilleõli, munad, kalaõli, mineraalained, vadakupulber, riis, kirpteelehe seemnekestad, metioniin, tselluloosipulber, tauriin, vitamiinid ja mikroelemendid.
Ei sisalda tehislikke antioksüdante, värv-, lõhna- ega maitseaineid.


TOITMISJUHEND JA TOITAINETE SISALDUS

Toitmisjuhendi ja toitainete sisalduse leiad pakendilt või toote infolehelt (vt allpool). Päevane toiduvajadus võib kõikuda sõltuvalt koera tõust, ümbritsevast keskkonnast, aastaajast, aktiivsusest jms. Seepärast on soovitatav jälgida koera konditsiooni ja kehamassi ning vastavalt sellele kohandada toidu kogust.

Lisainfo

Loomad

Loomatoit

Tootja

Toidu tüüp

Riided