BVT SPEED TRIO FELV/FIV/CORONA N6

139.90

Vaata ostukorvi

Kirjeldus

SPEED TRIO FELV/FIV/CORONATM
Veterinaardiagnostika komplekt
Ainult in vitro kasutamiseks
KLIINILINE RAKENDAMINE
Kasside leukeemiaviirust (FeLV), kasside immuunpuudlikkuse viirust (FIV) ja kasside koronaviirust (FCoV) peetakse kogu maailmas peamisteks kasside surmaga lõppevate infektsioonhaiguste põhjusteks. Viiruste levik toimub peamiselt kasside lähikontakti teel (süljega, ninanõrega, roojaga jne).
FeLV-i, FIV-i ja FCoV-i infektsioonidel võib olla mitu kliinilist sarnasust, seetõttu võib diferentsiaaldiagnoos olla keeruline.
Sümptomid on muutlikud ja sageli mittespetsiifilised.
Haigetel kassidel on väga sarnased kliinilised sümptomid: depressioon, anoreksia, püreksia, immuunpuudulikkuse sündroom, aneemia jne.
PÕHIMÕTE
Speed Trio FeLV/FIV/Corona on kiire kvalitatiivne immuunanalüüs, mis kasutab kassidel FeLV-i antigeenide ning FIV-i ja FCoV-i vastaste antikehade avastamiseks immuunkromatograafiat.
Igas testis lisatakse üks tilk proovi (seerum, plasma või antikoagulandiga täisveri) proovisüvendisse. Proovisüvendis seonduvad konjugaadi värvilised osakesed proovis leiduvate FeLV P27 antigeenidega (FeLV-i osa), FIV-i vastaste antikehadega (FIV-i osa) ja FCoV-i vastaste antikehadega (FCoV-i osa). Tulemuseks on konjugaadi-FeLV-i antigeeni, konjugaadi-FIV-i antikehade ja konjugaadi-FCoV-i antikehade kompleksid, mis liiguvad kapillaarjõu abil mööda membraani. Spetsiifilised, membraaniga seotud kompleksisidujad püüavad need kinni ja värviliste osakeste akumuleerumisel moodustub roosa testjoon. Segu jätkab membraanil liikumist, kuni jõuab membraani lõpuni, kus ülejäänud värvilised osakesed moodustavad kontrolljoone, mis kinnitab testi kehtivust.
PROTSEDUUR
IGA TESTI TEGEMISEKS ON VAJA:
1 testseadet, 1 ühekordselt kasutatavat pipetti ja tilgapudelit reagendiga.
Reagente tuleb kasutada toatemperatuuril.
Ärge segage erinevatest partiidest pärinevaid reagente.
1/ PROOVI LISAMINE
Seerum, plasma või antikoagulandiga täisveri (EDTA või hepariin): lisage ühekordselt kasutatava pipetiga igasse proovisüvendisse 1 tilk proovi, hoides pipetti vertikaalasendis.
2/ REAGENDI LISAMINE
Lisage reagent kohe pärast proovi. Hoidke tilgapudelit vertikaalasendis ja lisage igasse proovisüvendisse 5 tilka reagenti.
Kui kahe minuti jooksul ei ilmne mitte mingit liikumist, lisage igasse testseadme süvendisse veel 2 tilka reagenti.
3/ TULEMUSTE LUGEMINE JA TÕLGENDAMINE
Enne lugemist oodake 15 minutit, et vedelik saaks liikuda.
– NEGATIIVNE TEST: iga test, mis näitab vaid 1 roosat joont (kontrolljoont), näitab negatiivset tulemust.
POSITIIVNE TEST: iga test, millel esineb kaks eristatavat roosat joont (testjoon ja kontrolljoon), näitab positiivset tulemust.
Test on positiivne, kui roosa joon ilmub liikumisest alates 10 minuti jooksul. Igasugust värvuse muutumist testjoonel, isegi väga õrna, tuleb lugeda positiivseks tulemuseks.
– Kui kontrolljoont ei ilmu, on test kehtetu.
• KORONAVIIRUSE ANTIKEHADE TESTI TÕLGENDAMINE
Positiivne FCoV-i test viitab eelnenud kokkupuutele kasside koronaviirusega. FCoV-i suhtes seropositiivsed kassid võivad viirust roojaga eritada.
Kasutatuna haigetel kassidel kombinatsioonis teiste diagnostiliste analüüsidega viitab koronaviiruse antikehade test tõenäosusele, et kass põeb kasside nakkuslikku peritoniiti (FIP). Haigusprotsessi lõpupoole aga võib immuunkomplekside moodustumine tsirkuleerivate antikehade sisaldust vähendada ja see võib põhjustada valenegatiivseid tulemusi.
SOOVITUSED
• KÕLBLIKKUSAEG
– 24 kuud toatemperatuuril (alates tootmiskuupäevast). Kõlblikkusaeg on trükitud karbile ja igale kotikesele.
– Säilitada toatemperatuuril (2–30 °C). Hoida liigse kuumuse või külma eest.
• PROOVID
Seerumit, plasmat või antikoagulandiga täisverd tuleb kasutada toatemperatuuril.
Efusioonivedeliku kasutamine FeLV-i ja FIV-i testimiseks Speed Trio FeLV/FIV/Coronaga ei ole lubatud ja seda ei tohi kasutada FeLV-i antigeenide või FIV-i vastaste antikehade tuvastamiseks.
Kui test tehakse 24 tunni jooksul pärast proovi võtmist, hoidke seerumit, plasmat või antikoagulanti sisaldavat täisverd toatemperatuuril.
Kui test tehakse 24–72 tundi pärast proovi võtmist, hoidke seerumit või plasmat temperatuuril 2–8 °C (külmkapis). Täisvere tundidepikkune säilitamine temperatuuril 2−8 °C võib põhjustada hemolüüsi (ei ole palja silmaga nähtav), mis võib tulemuste tõlgendamist raskendada.
Kui test tehakse rohkem kui 72 tundi pärast proovi võtmist, hoidke seerumit või plasmat temperatuuril –20 °C. Ärge kunagi külmutage täisvere proovi.
• ETTEVAATUSABINÕUD
Õige liikumise tagamiseks proovis asetage testseade tasasele horisontaalpinnale.
Kasutage ainult komplektiga kaasasolevaid ühekordselt kasutatavaid pipette, et kõikide testide proovi kogus oleks sama.
Proovi ja reagendi õige koguse lisamiseks hoidke pipetti või tilgapudelit alati vertikaalasendis.
• MUUD SOOVITUSED
Lugemisaknas võib näha kerget roosat taustavärvust; see ei mõjuta tulemuste täpsust.
Ärge segage erinevatest partiidest pärit reagente.
Enne kasutamist laske regendil jõuda toatemperatuurini.
Kasutage iga testi jaoks ühekordselt kasutatavaid pipette.
Kõik eeltoodud soovitused on ainult juhtnöörid, ükski test ei ole igal ajal ja kõikides tingimustest 100% täpne. Selle testi eesmärk on FeLV-i antigeenide, FIV-i antikehade ja koronaviiruse antikehade avastamine kassidel. Kõikide testi tulemuste tõlgendamisel peab arvestama patsiendi anamneesiga, kliinilise läbivaatusega ja edasiste diagnostiliste uuringute tulemustega. Lõplik diagnoosimine on loomaarsti õigus ja kohustus.
Bio Vito Testi ja edasimüüjaid ei saa pidada vastutavaks testiga saadud tulemuste vale kasutamise või vale tõlgendamise tagajärgede eest.
Tootja:
BIO VETO TEST
285, AVENUE DE ROME
83500 LA SEYNE SUR MER – PRANTSUSMAA