Mis kurat on kuum koht?


      Hilissuvi ja varasügis on meie koerte ja kasside allergiate jaoks endiselt parim aeg. Koerad võivad olla altid ka nn kuumadele kohtadele. Aga mis täpselt on kuum koht?

      Kuum koht viitab niiskele bakteriaalsele infektsioonile nahal, mis on sageli põhjustatud enesetraumast, mis tähendab, et koer lakub või kriimustab nahka, põhjustades sekundaarse infektsiooni. Algpõhjus, miks koer sügeleb, võib olla erinev – mõnikord on tegemist väiksema vigastusega, näiteks väikese lõikehaavaga, mõnikord kratsib koer kõrvapõletiku tõttu kõrvu ja tekitab kuuma koha kõrva küljel. nägu või mõnikord on selle põhjuseks kirbuallergia või hooajaline allergia, mille tõttu lemmikloom kriimustab ja kahjustab nahka.

      Olenemata põhjusest eemaldab pidev lakkumine ja sügamine intensiivsest sügelusest karvad ja põhjustab nahapinna kahjustusi. Tavaliselt nahal leiduvad bakterid, nagu stafülokokk, liiguvad peagi sisse ja põhjustavad infektsiooni. Klassikaline kuum koht on tavaliselt karvadeta nahapiirkond, mis on helepunane ja nahapinnal on niiske kollane eksudaat, mis võib lõpuks moodustada paksu kleepuva või kuiva kooriku. Kuumad kohad võivad esialgu olla üsna väikesed, kuid need võivad kiiresti muutuda suureks, kui koer jätkab naha lakkumist ja kriimustamist. Koeral võib nahal olla üks või mitu kuumakohta ja kuldsed retriiverid näivad olevat kõige sagedamini haigestunud tõug, kuigi igal koeral võib tekkida kuum koht. Neid esineb sagedamini ka kuuma ja niiske ilmaga. Kuumaid kohti ei peeta nakkavaks.

      Mida teha, kui teie koeral on kuum koht? Väikesi kuumaid kohti saab kodus ravida, lõigates ära ümbritsevad juuksed, puhastades kuuma koha nõrga antiseptilise või ravimšampooniga ja kandes kohale antibiootikumipihusti või kreemi. Samuti on oluline takistada koeral ala lakkumist, et see ei halveneks, mistõttu võib osutuda vajalikuks kasutada e-krae või muud sarnast seadet. Kui kuum koht on suur või ei allu kodusele ravile 24 tunni pärast (need võivad kiiresti levida ja väga lühikese aja jooksul halveneda), otsige oma lemmiklooma veterinaarabi. Kuigi see pole tavaliselt tõsine, võivad kuumad kohad olla üsna valusad. Enamik neist vajab paranemiseks sügeluse kontrollimiseks klambrit ja puhastamist, antibiootikume ja ravimeid, nagu apoquel või prednisoon.

      Selle ajaveebi tõi teieni Linnafauna veterinaarhaigla, mis teenindab Narva ja ümbritsevaid kogukondi.
Meie poolt pakutavate ravimite ostmiseks võtke ühendust meie arstiga telefonil 37255597317