VetPlus KAMINOX 60 ml

24.10

3 laos

Kirjeldus

Ostke rohkem kui üks toode 10% allahindlusega
Kaup saadetud veterinaarkliiniku poolt

Maitsev vedel söödalisand, mis toetab neerufunktsiooni ja aitab madala vere kaaliumisisalduse korral tekkivate häirete puhul nii koertel kui kassidel.

Kaminox sisaldab kaaliumit, vitamiine, aminohappeid ja rauda.

Kaminox näidustused

  • Hüpokaleemia
  • Krooniline neeruhaigus
  • Maksahaigus
  • Anoreksia
  • Aneemia
  • Kehv kehakonditsioon
  • Metaboolne atsidoos
  • Hüpertensioon
  • Koos kaaliumi välja viivate diureetikumidega

Hüpokaleemia
90% kehas leiduvast kaaliumist paikneb rakkude sees, 8% luudes ja 2% rakuvälises vedelikus. Kassidel ja koertel on hüpokaleemia, kui seerumis langeb tase alla 4,1 mEq/l, mis viitab täielikule defitsiidile või ümberjaotumisele.
Hüpokaleemia esineb tihti kassidel; 37% hospitaliseeritud kassidest on madala kaaliumitasemega. See on levinuim elektrolüütide häire, mida seostatakse kasside kroonilise neeruhaigusega (CKD).
Võib esineda ka maksa ja seedetrakti haiguste korral ning nendel juhtudel tuleks taset hoolikalt jälgida.

Koertel esineva hüpokaleemia peamisteks põhjusteks on neerude ja seedetrakti haigused, võib esineda ka diabeetilise ketoatsidoosi korral.
Äge hüpokaleemia põhjustab polümüopaatiat, lihasnõrkust ja isegi halvatust. Kergem defitsiit võib soodustada isutust, letargiat ja üldist nõrkust.

Kaalium on vajalik tauriini kinnipidamiseks südamelihases ning hüpokaleemiat seostatakse tauriini vähesuse ja südame-veresoonkonna haigustega. Hüpokaleemia halvendab glomerulaarset filtratsiooni, koos atsidoosiga halvendab neerufunktsiooni ning võib soodustada neerufunktsiooni iseeneslikku halvenemist. Samuti seostatakse seda kassidel kõrge vererõhuga.

Aneemia
Aneemiat seostatakse mitmete haiguste, sh CKD, FeLV, FIV ja neoplaasiaga. Aneemia korral soovitatakse raualisandit kasutada toetava ravina.

B rühma vitamiinid
B rühma vitamiinid on olulised toitained, millest võib kergesti puudus tekkida anoreksia või polüuuria korral. Vitamiin B puuduse diagnoosimiseks sobivad testid pole saadaval, seetõttu on empiiriline manustamine soovituslik anoreksia, neeruhaiguse, maksahaiguse ja hospitaliseeritud patsientide puhul.

KASUTAMINE

Teie loomaarst annab täpse soovituse vastavalt kassile. Tavapärane kogus on 2 ml / 4,5 kg kehamassi kohta, 1-3 korda päevas. Kogust võib muuta vastavalt teie kassi individuaalsetele vajadustele.
Kui te pole koguses kindel, pöörduge nõu saamiseks oma loomaarsti poole.

Lisainfo

Apteek

Vetplus

Hiljuti vaadatud tooted