Kevad on tulemas, loomade vahelised kontaktid muutuvad üha sagedasemaks, tahaksin teile meelde tuletada, et igal aastal tuleb vaktsineerida oma loomad kõige tavalisemate viirushaiguste vastu: katk, hepatiit, parvoviirus enteriit, parainfluensus ja leptospiroos koertele ja tuhkadele, rinotrahheiit, kalitsinoviirus ja panleukopeenia kassidele. Marutaud on mõeldud kõigile loomadele. Myxomatosis – küülikute puhul. Sel aastal vaktsineeritakse lisaks loomade omanike taotlusel: koerad – koos vaktsineerimisega näitus köha (bordetelloos) ja kasside vastu – klamüüdia, herpese ja leukeemia vastu.

Kontrollige oma loomade passe, marutaudi vaktsineeritakse nüüd iga kahe aasta tagant (loomad eksporditakse välismaale – igal aastal), kõik muud vaktsiinid tuleb anda igal aastal. Kui teil on loom, ei ole teil passi, helistage oma arstile ja küsige vaktsineerimisperioodi.
Põhivaktsineerimine maksab 20 eurot

Teenuste pakett: pass, mikrokiip ja vaktsineerimine koos maksavad 48 eurot

Enne vaktsineerimist on vaja ravida loomi ussidelt.

Erilist tähelepanu tuleb pöörata immuunpuudulikkusega loomade vaktsineerimisele puukoolidest, näiteks karvadeta kassidest, valgetest ja sinistest loomadest, haruldastest tõugudest. Enne vaktsineerimist tuleks kaaluda teatavate immunomodulaatorite kasutamist.